Scroll Top

Lyžebraní a eshop. Ano nebo ne? Kdy a jak

Na eshop se nás ptáte už několik let. A současná situace opravdu nahrává tomu umožnit na Lyžebraní nakupovat online. My jsme se tomu donedávna bránili a pokusíme se Vám nyní vysvětlit proč. Nejdůležitější informace ale na začátek:

Na eshopu lyžebraní pracujeme!

Jedním dechem ale dodáváme, že bychom neradi spouštěli eshop za každou cenu a šili ho horkou jehlou. Rádi bychom na něm měli dostatečný výběr produktů, možností platby nebo spolehlivou dopravu. Pokud se nám to nepodaří, upřednostníme raději Lyžebraní v klasické podobě.

Proč jsme eshop dosud nechtěli

Hlavní důvod je, že si myslíme, že lyžařské vybavení a oblečení je dobré si vyzkoušet osobně. Vlastně většinu sortimentu, který na Lyžebraní nabízíme, doporučujeme před nákupem zkusit. Sebelepší tabulka velikostí prostě nenahradí vyzkoušení a okamžitý pocit, že tahle lyžařská bota vám prostě sedí.

Dalším důvodem je časová a produkční náročnost: Přibližně 30% sortimentu na lyžebraní tvoří bazarové produkty. A my chceme k našim zákazníkům být fér. To znamená vyfotit každý bazarový produkt zvlášť, ukázat jaké má lyže opotřebení, jaké má hrany, zda je někde poškrábaná a podobně. Odmítáme, abyste si na eshopu vybrali nějakou bazarovou lyži a pak jste dostali poštou úplně jiný produkt. Zveřejnit na webu více než 15 000 bazarových produktů je pro nás ale produkčně velmi náročné a zabralo by nám to hodně času. S velkou časovou náročností souvisí skutečnost, že bychom pak neuměli udržet cenu produktu tak nízko, jak bychom chtěli. Na Lyžebraní si celou dobu, co jej provozujeme, zakládáme na tom, že chceme prodávat za co nejnižší ceny a zdražování jde tak trochu proti naší filozofii. V tuhle chvíli je dost bohužel pravděpodobné, že spustíme-li eshop, budou na něm produkty o maličko dražší, než je nakoupíte na Lyžebraní. Slibujeme, že se budeme snažit, aby ten rozdíl byl minimální nebo nejlépe žádný.

Stihneme eshop spustit včas na zimní sezonu? A když ano, co v něm najdete?

Přesné datum spuštění Vám bohužel říct nedokážeme. Snažíme se samozřejmě, aby to bylo co nejdříve. A co bude eshop obsahovat? Chceme, aby to byla ochutnávka sortimentu, který najdete na lyžebraní, a tak největší důraz dáváme levným bazarovým lyžím a lyžařským botám pro děti i dospělé. Postupně se budeme snažit doplňovat další a další produkty – helmy a brýle, oblečení, snowboardy, doplňky jako čepice a rukavice. Kompletní nabídku produktů z Lyžebraní ale na eshopu neuvidíte.

Ve světe onlinu jsme nováčci, a tak vás (letos už podruhé) prosíme o trpělivost. Děláme maximum! A doufáme, že eshop spatří světlo světa brzy!

Děkujeme za dosavadní podporu!

Tým Lyžebraní

Privacy Preferences
Aby vám to na lyžích lépe jelo, potřebujete nabrousit hrany a dobře namazat! Aby to lépe jelo našemu webu, potřebuje cookies.